Junioři měli našlápnuto na Mladou Boleslav, nakonec těsně padli

Slibně začínající zápas dopadl jinak, než si energetici představovali. Proti Mladé Boleslavi si vytvořili dvoubrankový náskok, který ale hosté během druhé třetiny stačili srovnat. A i když se Energie stihla dostat ještě na chvíli do vedení, nakonec se jí vítězný konec nepodařil.
DHL Extraliga juniorů, 6. kolo, so 9.9.2023, Karlovy Vary, KV Arena
Ml.Boleslav
3:4
1:0, 1:2, 1:2
Branky a nahrávky: 17:20 Adámek (Anton, Vogel; 5/5), 22:34 Šilhan (V. Váňa, Krajčík; 5/5), 50:56 Krajčík (Adámek; 5/5) – 29:09 M. Vlasák (Hradec, Sypecký; 5/5), 39:01 M. Vlasák (Kučera, Sypecký; 5/5), 45:54 M. Vlasák (Čech, Hradec; 5/3), 56:13 A. Vlasák (Hrouda, Teplý; 5/5). Rozhodčí: Svoboda, Hacaperka – Rubáš, Tvrdík. Diváci: 108. Vyloučení: 5:3. Využití: 0:1. Střely na branku: 36:30. Průběh utkání: 2:0, 2:3, 3:3, 3:4.
diváci108
Karlovy Vary: Ebenstreit – Dorot, Beran, Postl, Vogel, Krajčík, Zolnaj, Kubíček, Anton – Galnor, Adámek, M. Váňa, Šilhan, Šmajda, Steklý, Zeman, Handl, V. Váňa, Šlechta, Pastor.
Ml.Boleslav: Hora – Sypecký, Němec, Průšek, Hrouda, A. Vlasák, Čech – M. Vlasák, Kučera, Hradec, Dobner, Hurt, Hruška, Vítek, Šachl, Teplý, Vojáček.

Úvodní třetina byla celkem hratelně vyrovnaná. Oba týmy měly šance a oba ustály první oslabení. Jako první mohl využít přesilovou hru Jan Hurt, který měl před sebou prázdný prostor. Jeho střelu od modré však Adam Ebenstreit včas zachytil. Dalším, kdo mohl otevřít skóre a využít přesilovou hru byl Matyáš Adámek, jehož střela jen škrtla o betony. Hra se nadále přesouvala ze strany na stranu. Nakonec v 18. minutě otevřel zápas Matyáš Adámek, který zachytil přihrávku a po přesunu před Davida Horu zakončil mezi betony.

Druhá dvacetiminutovka začala lépe pro Energii. Hned ve 23. minutě zvýšil skóre David Šilhan, ke kterému se doklouzal puk z vlastního pásma. Na nic nečekal a popojel si k Horovi, kde se mu podařilo dostat puk za jeho záda. V polovině třetiny se ale hra obrátila. Ve 30. minutě snížil stav Marek Vlasák, který po přihrávce těsně před brankou zakončil do volného prostoru za Ebenstreita. Od té chvíle se mladoboleslavští drželi více v útočné třetiny a doráželi na karlovarského gólmana. To se jim v poslední minutě této části vyplatilo. Ebenstreit málo odstrčil kotouč před sebe a toho využil opět Marek Vlasák, který dostrčil puk za brankovou čáru.

Do poslední třetiny šly týmy za vyrovnaného stavu. Ten se však brzy změnil. Ve 46. minutě využila Mladá Boleslav přesilovou hru, kdy se na ledě ocitla v pěti proti třem. Konkrétněji Marek Vlasák, který si z mezikruží rychlou a přesnou střelou z přihrávky zkompletoval hattrick. Energetici se však nevzdali a kroužili před soupeřovým brankovištěm. Nakonec v 51. minutě dokázal srovnat stav Filip Krajčík, který zakončil do rohu branky. Tři minuty před koncem však Mladá Boleslav dokázala opět stav zvýšit. Čistý průstřel za Ebenstreitova záda měl na svědomí Adam Vlasák. Energetici zkusili jít na led v šesti, kde se jim naskytla i příležitost přesilové hry. Srovnat výsledek a dostat hru do prodloužení se jim už ale nepodařilo.

Pavel Arnošt (HC Energie Karlovy Vary): Jsme zklamaní z utkání, které jsme měli rozehrané na vítězství. Srazili nás chyby v defenzivě. Bohužel jsme zápas nedotáhli do vítězného konce.

Marek Melenovský (BK Mladá Boleslav): Z naší strany se zápas nevyvíjel úplně ideálně. Nohy nám nešly, jak jsme si představovali a pořád jsme tahali za kratší provaz. Nakonec jsme to ale zvládli a ukázali jsme obrovskou sílu.